Затоки. Витоки курорту. Минулий вік.
Затоки. Витоки курорту. Минулий вік.
Датою заснування Затоки вважається 15 квітня 1838 року. Однак перші свідчення про поселення датуються 1827 роком внаслідок встановлення навігаційного знаку (маяку). Пізніше Бугазьку косу почали використовувати як оздоровчу зону. Унікальні курортні фактори Бугазької коси були відзначені Організацією Охорони Здоров'я Ліги Націй, яка фінансувала будівництво санаторію, таким чином допомагаючи Румунії у боротьбі з туберкульозом.
- Сьогодні Затока – це селище міського типу із населенням 1700 осіб. Він розташований на піщаній косі між Дністровським, частково Шаболатським лиманами та Чорним морем. Датою заснування Затоки вважається 15 квітня 1838 року. Однак перші свідчення про поселення датуються 1827 роком внаслідок встановлення навігаційного знаку (маяка) на Царгородському гирлі – місці злиття Дністровського лиману та Чорного моря. У 1851 році дирекція Чорноморських маяків прийняла рішення надати знаку статус маяка на чолі з лоцмейстером і командою з 6 матросів.
- Пізніше Бугазьку косу почали використовувати як оздоровчу зону . У щорічнику Одеського відділу Всеросійського союзу «Для розвитку і вдосконалення російських лікувальних місць» за 1915 рік писали: «До 1903 року Бугазький пляж являв собою досконалу пустелю, по берегах моря і лимонів якої тільки навесні і лимана якої лише навесні і лиманами. цей час і восени паслися череди рогатої худоби. В даний час на Бугазькій кіс влаштована санаторія Московського Рада д'тських приятів відомства Імператриці Марії для дітей цих приятів. Крім санаторії на кіс є до 30 дач, на яких влітку проживають дачі-власники і приїзди».
- Унікальні курортні фактори Бугазької коси були відзначені Організацією Охорони Здоров'я Ліги Націй , яка фінансувала будівництво санаторію, таким чином допомагаючи Румунії у боротьбі з туберкульозом. 10 червня 1937 року у присутності королівської сім'ї Румунії – короля Карла II та його дружини Олени, відбулося відкриття першого корпусу санаторію. Архітектура новобудови вже тоді була унікальною та відповідала всім вимогам для лікування кісткового туберкульозу. Санаторій працює і до сьогодні. Тут лікують дітей із захворюваннями кістково-суглобового апарату, нервової системи та верхніх дихальних шляхів.
- Великою перешкодою у розвитку Бугазької коси, як здравниці, була відсутність мосту в місці злиття лиману та моря. В 1914 через Цареградське гирло Дністровського лиману шириною близько 280 і глибиною до 10 метрів був прокладений плавучий міст. Спочатку він був дерев'яним, а з 1916 року – понтонним. І лише 1953 року розпочали будівництво сучасного, унікального, підйомного залізничного мосту. Він був зданий в експлуатацію у 1955 році. Довжина мосту 362 метри, ширина 18 метрів, висота від рівня води до основи 8 метрів. Через міст проходить залізниця та автомобільна дороги.
- Здавання моста в експлуатацію сприяло розвитку Затоки, як курортного містечка. Тут почали будуватись літні бази відпочинку підприємств Молдови та України. З розвитком приватного туристичного бізнесу зросла популярність Затоки як літнього оздоровчого центру.
- Рідкісні архівні фото про Затоку: залізнична станція Бугаз у першій половині минулого сторіччя; маяк; протитуберкульозний санаторій; відпочиваючі та дачника на морському пляжі Бугаза; діти із протитуберкульозного санаторію; санаторій Золоті піски; відкриття залізничного мосту.
Читайте так же
-
У Затоці популярні готелі з басейнами
Статистика сезону 2024 року показала, що насамперед гостей цікавили готелі та бази з басейнами, власними територіями біля кромки моря, із затишними номерами та сервісом. Тому ми виділили готелі та бази відпочинку з басейнами в окрему категорію пошуку нашого каталогу «Морські береги» – Затока Готелі з басейнами.
Подробнее -
Південь Одещини - Курортне та Приморське
Південь Одещини. Ця дорога веде до Курортного та Приморського. Навколо така краса. Ось уже на обрії видно море...
Подробнее -
ВИ НЕ ПОВІРЕТЕ? ЖУРНАЛІСТИ КИЄВА ЗНОВУ ХОЧУТЬ ЗНІМАТИ ЗАТОКУ!
Не говоритиму за всі регіони країни, але в Одеському все ще пам'ятають про ролика про курортну, вірніше, розбиту без туристів затоку. Такі слова були «забиті» у заголовок травневого ролика ТСН. І тепер ті, хто збиралися приїхати і відпочити біля моря, запитують не про погоду, а про обстріли, руїни та спустошеність... Столичні тележурналісти знову почали цікавитися Затокою, вірніше, як і хто готується до сезону. М'яко натякають на запрошення. Один із готельєрів курорту відмовився від візиту журналістів, посилаючись, що вже один ролик відзняли — досі прийти не можемо (!?).
Подробнее