ЗАМІТКИ ТУРИСТА: На філіжанку кави - до Польщі...
ЗАМІТКИ ТУРИСТА: На філіжанку кави - до Польщі...
Як давно я не писала про мирне, немовби це було за межами нашого буття. А тут – весна, запрошення, нові враження. Каву ми таки скуштували — у Кракові. Ну, звичайний з автомата... П'ється із задоволенням, може тому, що люди навколо нікуди не поспішають, немає тривог, що розбурхують нерви, прильотів, якось по мирному капає весняний дощ і набухають бруньки на деревах.
Дві пересадки на кращому транспорті Intercity, та ми на місці. Нас зустрічає одне з найбільших міст Польщі - Лодзь, у перекладі «човен», який красується гербом міста. Одразу скажу, що Лодзь — це місто з великою українською діаспорою, за статистикою кожен десятий мешканець родом з України, українців тут мешкає близько 90 тисяч людей.
Свій бурхливий розвиток місто розпочало на початку 19 століття з будівництва першої ткацької фабрики Ізраеля Познанського. Сьогодні на її території розмістився відомий торговельно-розважальний центр Польщі, назву зберегли – «Мануфактура». Тут городяни проводять вихідні, свята разом із дітьми. Ще б пак, ТРЦ — це понад 300 магазинів, доступні ресторани, музеї, дискотеки, боулінг, скеледром, кінотеатр та готель. Центральним місцем стала площа з фонтанами, дитячими атракціонами, тут же на свіжому повітрі відбуваються концерти, культурні заходи.
Гуляючи містом, відзначаєш чітку розмітку на дорогах, у тому числі виділені проїзні частини для велосипедистів, любителів електросамокатів. Така сама розмітка для спортсменів та інших... у величезному міському парку, де дерева прямують угору, а чагарники збираються порадувати своїм цвітінням.
Центр міста! Життя тут б'є ключем і вдень, і вночі. Комендантської години немає, навіть не віриться! Не треба проходити повз дворики. У багатьох з них причаїлися симпатичні кафе та клуби. Вулиця Петрковська вражає міськими скульптурами: ліхтарник, що запалює освітлення, чоловік із газетою, Артур Рубінштейн за роялем. Дворик (Piotrkowska 3) вас просто приголомшить! Тут стіни всіх будинків покриті шматочками дзеркал))) Дзеркальна алея була зроблена не для краси. Це арт-проект відомої польської художниці Йоанни Райковської.
Зоопарк! Про нього взагалі говорити окремо та багато. З 1991 року Лодзьський зоопарк бере участь у Міжнародній системі інформації про види, завдяки чому всі зміни щодо тварин реєструються у комп'ютерній системі. У 2022 році Лодзьський зоопарк включений до списку найкращих зоопарків країни. На відео лише мала частина того, що ми побачили і нас підкорило.
Наш невеликий самостійний тур пролетів швидко, ми поділилися з вами враженнями про мирні будні поляків.
Визначна пам'ятка міста Лодзь - це зоопарк
Читайте так же
-
Південь Одещини - Курортне та Приморське
Південь Одещини. Ця дорога веде до Курортного та Приморського. Навколо така краса. Ось уже на обрії видно море...
Подробнее -
ВИ НЕ ПОВІРЕТЕ? ЖУРНАЛІСТИ КИЄВА ЗНОВУ ХОЧУТЬ ЗНІМАТИ ЗАТОКУ!
Не говоритиму за всі регіони країни, але в Одеському все ще пам'ятають про ролика про курортну, вірніше, розбиту без туристів затоку. Такі слова були «забиті» у заголовок травневого ролика ТСН. І тепер ті, хто збиралися приїхати і відпочити біля моря, запитують не про погоду, а про обстріли, руїни та спустошеність... Столичні тележурналісти знову почали цікавитися Затокою, вірніше, як і хто готується до сезону. М'яко натякають на запрошення. Один із готельєрів курорту відмовився від візиту журналістів, посилаючись, що вже один ролик відзняли — досі прийти не можемо (!?).
Подробнее -
РЕПОРТАЖ ІЗ ЗМІСЛОМ «У ЗТОЦІ ВСЕ ПРОПАЛО!»
І знову ролик про Затоку, зауважте, видали його напередодні літа – 31 травня 2024 року. Звичайно, будуть дивитись і прислухатися, адже всі ми так скучили за літом, морем і засмагою. Мета ролика ясна із заголовка «Курортна Затока – без туристів і розбита! А Бессарабія – у блокпостах! Ексклюзив ТСН! Мовляв, забудьте про Затоку, та мовчать про Одесу. Про неї мабуть у наступному ролику та з іншим акцентом.
Подробнее