Святе джерело Іоанна Сочавського Нового
Святе джерело Іоанна Сочавського Нового
Святе джерело Іоанна Сочавського Нового
Святе джерело Іоанна Нового Сочавського. На березі Дністровського лиману, у невеликій підземній церкві, багато століть є невичерпне джерело з холодною та цілющою водою. Прочани з усієї України приїжджають на святе місце помолитися Іоанну Новому Сочавському, випити цілющої води з джерела, поринути у купіль та очистити пораду та душу. Це одне із унікальних історичних архітектурних та культурних місць на території Одеської області. Адреса: вулиця Шабська, 116, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, Україна.
Святе джерело Іоанна Нового Сочавського . На березі Дністровського лиману, у невеликій підземній церкві, багато століть б'є невичерпне джерело з холодною та цілющою водою. Паломники з усієї України приїжджають на святе місце помолитися Іоанну Новому Сочавському, випити цілющої води з джерела, поринути у купіль та очистити пораду та душу. Це одне із унікальних історичних архітектурних та культурних місць на території Одеської області. Багато городян шанують Іоанна Сочавського не лише як покровителя торгівлі, а й як покровителя древнього міста Аккерман нині Білгород-Дністровський Одеської області України.
Усна чутка, поряд з листом іншими свідченнями, донесла до сучасників дивовижну історію про Івана, православного багатого купця-мандрівника з Трапезунда. Він прибув до Аккермана на кораблі приблизно в 1320 році. Іоанн віддав перевагу страждальній смерті, але не став на шлях відступника від християнської віри. Його ноги прив'язали до хвоста дикого і лютого коня, один із воїнів гнав тварину до знемоги міськими вулицями. Якийсь городянин, іновірець мечем відсік Іоанну голову.
За переказами, там, де трапезундський купець уперше ступив з корабля на дністровський берег, забило джерело, яке славилося цілющою водою. Саме тому останки Іоанна за дозволом градоначальника були поховані місцевими жителями християнської віри у грецькій церкві міста. У 2002 році було здійснено освячення підземного храму-каплиці. З часу передачі підземної церкви та святого джерела Свято-Георгіївському храму це місце перетворилося.
Купіль на святому джерелі будувалася на пожертвування городян та паломників. Усіми роботами керував натхненник поновлення протоієрів, кандидат богослов'я, настоятель Свято-Георгіївського храму Євген Поліщук. У надземній частині церковної будови розміщено ікони Іоанна Нового Сочавського, опис житія великомученика, акафісти. Круті кам'яні сходи йдуть під землю. І там, у прохолодній глибині, знаходиться криниця з джерельною водою. А випити цілющу воду, ковтнути з гуртка студену ключову благодать можна вже нагорі, поруч із каплицею, куди виведена джерельна вода трубами.
У 2005 році на території святого джерела збудовано купіль для очищення страждаючих від духовних та тілесних хвороб. На святому джерелі завжди багато паломників, особливо 15 червня – у день святкування пам'яті святого Іоанна Нового Сочавського. Сьогодні святе джерело та надземна каплиця над ним належить до храму Іоанна Нового Сочавського, який не один рік зводиться у місті Білгород-Дністровський. Храм уже чинний. Настоятель храму протоієрей Рустик Виходцев продовжив реконструкцію святого джерела з купіллю та надземною каплицею.
Адреса: вулиця Шабська, 116, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, Україна.